gminakolsko.pl

Wynajem czy kupno

Wynajem czy kupno

Wynajem czy kupno nieruchomości ?

Wiele osób we współczesnym świecie staje przed dylematem czy kupić mieszkanie, czy tez je wynająć. Pytając o zdanie postronne osoby można znaleźć pośród nich zwolenników zarówno pierwszego, jak i drugiego rozwiązania. Ludzie przekonani do własnych racji są w stanie wymienić szereg powodów przemawiających za zakupem czy wynajmem mieszkania.

Nieruchomości jednakże to poważne inwestycje, więc warto w tych kwestiach posłuchać przede wszystkim siebie oraz przeanalizować pod względem ekonomicznym, które rozwiązanie jest dla nas korzystniejsze. Jeśli nie jesteśmy zadowoleni z dotychczasowej pracy, zdajemy sobie sprawę z faktu, że w mieście w którym mieszkamy jest trudna sytuacja na rynku pracy, myślimy w przyszłości o ewentualnej przeprowadzce, bo nic nas w tym mieście nie trzyma, to zdecydowanie powinniśmy pozwolić sobie wyłącznie na wynajem mieszkania.

Jeśli natomiast planujemy pozostanie w danym mieście, na przykład ze względu na dobro dzieci, na konieczność opieki nad rodzicami mieszkającymi nieopodal, czy wreszcie nasze zarobki pozwalają na zaciągnięcie kredytu mieszkaniowego, to zdecydowanie powinniśmy pomyśleć o jego zakupie na własność.

Artykuł dzięki: